Berazategui’de kaybolan hamile kadın vakasında daha fazla gizem ve adalete dair şüpheler

ortadan kaybolması Yesica Cuevas (42) Pek çok soruyla dolu ve her geçen gün yeni veriler ortaya çıkıyor Araştırmacıları bile şaşırtıyorlar. Görünüşte sahte bir hamilelikten, var olmayan bir tıbbi geçmişe, hayali bir doğum tarihine, SUBE kartındaki son hareketlere ve hatta cep telefonunuzdaki rahatsız edici aramalara kadar.

Annesi Margarita’nın perşembe günü söylediklerine göre Zurnakadın geçen pazartesi hastaneye kabul edildikten birkaç saat sonra ortadan kaybolmuştu. Berazategui’deki Evita Hastanesi’nde üçüz sahibi olmak. Annesinin hikayesinde Yesica, önümüzdeki birkaç saat içinde doğum yapacağı söylenmesine rağmen en küçük kızı Zoe için eczaneden ilaç almaya gitmekte “çok ısrarcıydı”. Evinden çıktı, köşeyi döndü ve bundan sonra Onun nerede olduğu tüm ailesi için büyük bir sorudur..

Yesica 39 haftalık hamilelik sürecindeydi ve partneri Eduardo Javier Balmaceda’nın ifadesine göre Berazategui’deki Evita Hastanesi’nde düzenli tedavi görüyordu. Ancak müfettişler bölgeyi araştırmaya başlayınca tüm hikaye 360° değişti.

Bu ortama açıklanan adli kaynaklara göre, Cuevas “hamile olmayacaktı” ve sadece bu değil, aynı zamanda sözde planlanmış doğum randevusunun da “hiçbir zaman var olmadığı” söylendi. hamilelik nedeniyle tıbbi bakım randevularının kaydı yoksadece kolundaki yanık nedeniyle kabul ediliyor.

Bu Cuma, Yesica’yı geçen yılın sonunda yerel bir mahalle bakım merkezinde iki kez tedavi eden bir kadın doğum uzmanı savcılık önünde ifade verdi. Soruşturmaya yakın kaynaklara göre doktor şunu açıkça ifade etti: Hamile olduğunu hiçbir zaman kanıtlayamadı..

İfadesinde, Cuevas’ın hamile olduğunun herhangi bir tıbbi kayıtta belirtilmesi konusunda çok ısrarcı olduğunu ima etti. İlk ziyaretinde kadın doğum uzmanına hamile olduğunu ve sızıntı yaptığını söyleyince doktor ultrason istedi ancak hiç yapmamıştım.

İkinci görüşmede genç kadın, idrar yolu enfeksiyonu olduğu iddiası ve hamileliğinin durumunu görmek için gitti. Ancak doktor kararlılıkla ultrasonu getirmediği takdirde hamileliği doğrulayamayacağını söyleyince Yesica, cevabında doktorun ısrarının nedenini anlamasını sağladı: “Hamile olduğumu yazarsan eşim konusunda bana yardımcı olur”.

Bunun ardından Ekim ortasında Yesica, Berazategui Kadın Karakolu’na başvurarak şunları söyledi: Balmaceda’yı cinsiyet şiddetinden dolayı kınamak. İfadesinde partnerinden şiddet gördüğünü ve hamile olduğunu ancak üçüz değil ikiz bebek sahibi olduğunu belirtti.

Hem Balmaceda’nın hem de Margarita’nın ifadelerinde Yesica onlara her zaman üç bebek beklediğini söylüyordu. Buna ek olarak, kadının ultrason yaparken kendisine eşlik etmesine asla izin vermediğine dair güvence verdiklerinde de ifadeleri örtüşüyordu: Aslında partneri, kendisinden her zaman sokakta beklemesini istediğini vurguladı. “İçeri girip çıkıyor ve ona ‘Her şey yolunda’ diyordum.”

Kayıp kadının annesi, cep telefonunu Haber’e teslim etmeden önce kontrol ettiğini ve hamile ultrasonları için arama bulundu. Ancak aileye göre onun fiziksel yapısı ve karnının şekli hamile bir insana benziyordu.

Güvenlik kameralarına gelince, Haber görüntülere bakıyor. Görüntülerde fiziksel olarak Cuevas’la aynı olan ve 29 Ocak Pazartesi günü giydiği kıyafete benzer kıyafetler giyen (siyah pantolonlu veya taytlı beyaz bir tişört) bir kız görebiliyorsunuz, aradaki fark aynı zamanda bir naylon torba taşıyor olmasıydı. onun elinde. . Kayıtta, son durağı Once olan 98 numaralı hattan bir otobüse “kendi imkanlarıyla” bindiği görülüyor.

Olayda bir kadın, aradıkları kızın o sabah kendisiyle aynı otobüse bindiğini kararlı bir şekilde ifade etti. Adli kaynaklara göre Yesica’nın SUBE kartında kaybolmasını takip eden günlerde hareketlenmeler yaşandı. Ancak onu kullanan kişinin kendisi olduğunun belirlenebilmesini garanti etmezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir