Belgrano’da vücutlarına 700 bin dolar yapıştırılan 3 Çinli’yi gözaltına aldılar

Üç Çin vatandaşı gözaltına alındı Cesede 700 bin dolar sıkıştı Artış nedeniyle “mağaralarda” yapılan inceleme operasyonları kapsamında Belgrano’da Dolar mavisi. Buenos Aires şehrinde bir döviz bürosuna baskın düzenlendi ve burada 100 bin dolar daha ele geçirildi.

Kurum tarafından yürütülen işlemler Federal Kamu Gelir İdaresi (AFIP)Gümrük ve Federal Polis Ekonomik Suçlar Departmanı’nın (PFA) dolandırıcılıkla mücadele birimi, gayri resmi döviz piyasasındaki operasyonları durdurmak amacıyla gizli döviz bozdurma noktalarını belirlemeye çalıştı.

PFA kaynaklarına göre, prosedürlerin ilki, Buenos Aires şehir merkezindeki Florida 300 yaya caddesinde gerçekleştirildi ve parayı kıyafetlerinde taşıyan iki Arjantinlinin tutuklanmasına izin verildi. Telam.

Dr. Martínez de Giorgi başkanlığındaki Ulusal Ceza ve Federal Ceza Mahkemesi 8 ve Dr. Mariana Simian başkanlığındaki 16 Nolu Sekreterlik davaya müdahale ediyor.

Eş zamanlı olarak denetim görevlileri tarafından trafiğe kapalı Lavalle’de bir tur daha gerçekleştirilirken, aynı amaçlarla Palermo’nun Buenos Aires mahallesinde de bir satürasyon operasyonu gerçekleştirildi.

Hükümet mavi doların yükselişini durdurmaya çalışıyor. Fotoğraf Maxi Failla

Başarılı sonuç veren ikinci bir operasyon, Belgrano’daki 2200 Montañeses Caddesi’nde kaydedildi; burada Federal Polis, arandıktan sonra vücutlarına gizlenmiş ve iliştirilmiş dolar destelerini sakladıkları tespit edilen Çin uyruklu üç yetişkini gözaltına aldı.

Bu konudaki ilk bilgiler Montañeses operasyonunda ele geçirilen miktarın 700.000 ABD Doları.

Operasyonlar, şüphelenilen olası yerleri belirleyen suç haritasına göre belirlenen bir doygunluk planına göre yürütülüyor. resmi olmayan döviz işlemleriDaha önce önleme hizmetlerinde belirlenenlere göre.

Mavi doların yükselişinin ardından küçük ağaçlara AFIP operasyonu. Fotoğraf Enrique García Medina

Salı günü, PFA ve AFIP üyeleri bu başkentte Florida ile San Martín arasındaki Corrientes Bulvarı’ndaki yerlerde benzer operasyonlar gerçekleştirdi.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir