“Bay Fusil”in yılbaşında kaçışını planladığı el yazısıyla yazılmış mektup ve anahtar “silah”: pense

“Santiago del Estero eyaletindeki Birim 35 Cezaevi Merkezine nakledilmeyi talep etmemin nedeni, hükümlü statüsümde benim için en fazla sayıda eğitim ve çalışma faaliyetine erişebilme konusunda kesin bir niyetimin olmasıdır. topluma yeniden entegre olmamı sağlayacak araçlar (aynen böyle) geliştirmeyi arzuluyorum“.

Mektup el yazısıyla, blok harflerle yazılmıştır. Üç kaplaması vardır. “El Señor Fusil” lakaplı Patricio Ruiz Díaz (45), onun aracılığıyla, kendisini uyuşturucu kaçakçılığı, savaş silahı bulundurmak ve kara para aklamaktan mahkum eden yargıçlardan, Onu Devoto hapishanesinden çıkaracaklar.

San Martín 1. Federal Sözlü Mahkemesi’nin kararı 8 Mart 2022’de verilmişti ve Ruiz Díaz vakit kaybetmedi. Erişebildiği mektup Zurna– sadece birkaç gün sonra, 22 Mart’ta onu Federal Cezaevi Servisi’ne (SPF) teslim etti. Talebi güçlendirmek için Cezaevi Savcılığı’na da katılım izni verilmesi gerektiğini, bunun da sonunda süreci hızlandırmak için müdahale ettiğini ekledi.

Pek çok kişi bu mektubun kendisine ait olan şeyin tohumu olduğunu düşünüyor Güemes hapishanesinden skandal kaçışSalta’da, 2024 Yeni Yılının ortasında. Ve aslında bu hipotezi destekleyen pek çok işaret var.

1 Ocak’ta yaşananların ışığında Ruiz Díaz’ın bu bir kapaktı. Neredeyse hiç sabıka kaydı olmayan, medya tarafından çok az tanınan ve hapishane dosyası övgülerle dolu bir adam.

“Bay Fusil”in Salta’daki bir hapishaneden yılbaşı kaçışını planladığı el yazısıyla yazılmış mektubu.

Ancak birden fazla kimlik kullanıldı: Cristian Bayo, Cristian Ruiz Díaz, Sergio Gabriel Oscar Silva Luque. Bazen gerçek adını, bazen de kendisini yasal olarak tanımayan babasının (tüccar) soyadını kullanıyordu.

Sosyo-çevresel raporları, karakterin oluşturulmasına yardımcı olacak daha fazla veri sağlıyor.

El yazısıyla yazılan mektup "Bay Tüfek" bununla Yeni Yıl'da Salta'daki bir hapishaneden kaçışını planladı.“Bay Fusil”in Salta’daki bir hapishaneden yılbaşı kaçışını planladığı el yazısıyla yazılmış mektubu.

İle yedi kardeşHer zaman ilişki içinde olduğu babası tarafından yasal olarak tanınmayan , partide büyümüş. Escobar’ın sabıka kaydı olmayan bir ailede. Annesi ev hanımıydı ve babasının bir havuzu vardı ve kendini araba alıp satmaya adamıştı. Daha sonra genç bir adam olarak onunla çalıştı. sirk temizlik personeli olarak kısa bir ilk iş.

Belki de adli bir strateji olarak, şu anda ev hapsinde sözlü duruşmayı bekleyen eşi onu birisi olarak tanımladı. kontrolcü ve şiddet içerenancak onu okula şahsen götürdüğü takdirde Hukuk okumasına izin verecek kadar.

“Bay Fusil”in kaçış yolu

Onunla tanıştığında (o 15 yaşındaydı, kendisi 30 yaşındaydı), Ruiz Díaz bir kamyon şoförüydü ama sonra uyuşturucu dünyasına karıştı, hatta bağımlısı oldu. Tabii ki para kazanmaya başladı, iki kamyon aldı ve nakit olarak bir Audi A1 satın aldıkara para aklama suçundan sonraki mahkumiyetiyle ilgili önemli bilgiler.

Özgürlüğe beş adım

7 Mayıs 2019’da tutuklanan Buenos Aires Polisi onun adını verdi “Bay Tüfek” Ingeniero Maschwitz’deki evinde bulunan cephanelik tarafından yarı otomatik tüfek Colt marka AR-15 kalibreli 5.56, FAL kalibreli 7.62, bir makineli tüfek Pam marka 9 milimetre kalibre, iki av tüfeği ve dört tabanca… Ancak gerçekte Patricio Ruiz Díaz’ın lakabı daha az gösterişliydi. Ona söylüyorlar “Siyah”.

Yaklaşık bir ton esrarın ele geçirildiği operasyonda tutuklanmasının ardından Ruiz Díaz, Cezaevi Kompleksinde kısa bir süre kaldı. Ezeiza ve ayrıca bunun için Marcos Pazburada dövüldüğünü bildirdi.

6 Kasım 2020’de Devoto’ya geldi ve orada hasat yaptı mükemmel hapishane raporları, neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi. Bu cezaevinde ilkokula başladı ve eğitici oyunlar montaj atölyesinde çalıştı. Davranışı her zaman şu şekilde tanımlandı: “10’u kopyala“.

Patricio Ruiz Díaz'ın (45) dosyası, diğer adı "Bay Tüfek".Patricio Ruiz Díaz’ın (45) dosyası, takma adı “El Señor Fusil”.

O raporlar ve ailesinden uzaklaştığını söylediği mektup “hareket özgürlüğüme erişebilmem için nihai olarak değer verilen davranışları sergileyebilmek için.“- ona Santiago del Estero’nun 35. birimine bilet sözü verdiler, orada sıcaktan etkileniyordu ama kaçma olasılıkları daha somuttu.

Bu hapishane, Salta’daki gibi C kategorisidir (orta güvenlikli), ve sonunda hapishaneler tarafından “” olarak adlandırılan bir bölüm aracılığıyla Yeni Yıl’da buradan kaçtı.kimsenin olmadığı ülke“.

4 Kasım 2022’de Ruiz Díaz, istediği gibi Santiago del Estero’daki Colonia Pinto kompleksine gitmek üzere Devoto’dan ayrıldı. O bir baş belasıydı ama çok az kişi bunu biliyordu. Dikkat çekmemeyi başarmıştı ve başka bir geçmişi yoktu. Zárate-Campana’da eski bir “cinayet” davası.

Uyuşturucu kaçakçısı Patricio Ruiz Díaz, "Bay Tüfek".“El Señor Fusil” olarak bilinen uyuşturucu kaçakçısı Patricio Ruiz Díaz, Salta’daki bir hapishaneden kaçtı.

Çocuk Haberinde işlediği bu dosya nedeniyle Kasım 2004’te yeminli olarak serbest bırakılıncaya kadar Magdalena’da tutuklu kaldı.

Kendisine karşı açılan ve 2019’da kendisine “Bay Tüfek” lakabını kazandıran büyük dava bile, kısaltılmış bir ceza davasının imzalanmasının ardından altı yıl hapis gibi oldukça zayıf bir cezayla sonuçlanmıştı.

Görünüşe göre, Santiago del Estero beklediği kadar geçirgen değildi ve “El Negro” Ezeiza’nın 19. Birimine (açık ve yarı açık rejim) gitmek için “aileye yakın olmakdedi. Ama güvenlik nedeniyle hayır dediler.

O sıralarda (Mart 2023), “El Señor Fusil”in Colonia Pinto’nun 35. Biriminden kaçmayı planladığını iddia eden federal yargıç Adrián González Charvay liderliğindeki orijinal davaya kimliği bilinmeyen bir kişi geldi.

Kaçış söylentileri, 12 Haziran 2023’te kabul edildiği Salta’daki Güemes hapishanesi olarak bilinen Cezaevi Kompleksi III’e nakledilmesine yol açtı.

Beş duraktan sonra (Ezeiza, Marcos Paz, Devoto, Santiago del Estero ve Salta), Patricio Ruiz Díaz planını gerçekleştirebileceği bir yere ulaştı: Ders çalışmamak ve iyi davranışlarda bulunmak, mektubunda yazdığı gibi hakimler ama onun gerçek planı kaçmaktı.

Garip olan şu ki, kara para aklama suçundan hüküm giydiği ve kanunun bu menfaati engellediği için şartlı tahliye ile serbest bırakılamamasına rağmen – Cezası Mayıs 2025’te sona erdi.. Ve gündüz gezilerine çıkabilmesine birkaç ay kalmıştı. Ancak bugün, ulusal ve uluslararası tutuklama emri çünkü ana hipotez şudur Bolivya’ya geçti.

"Tüfeğin Efendisi"Ingeniero Maschwitz'de bir uyuşturucu çetesine liderlik etme suçlamasıyla tutuklandı.“Tüfek Efendisi”, Ingeniero Maschwitz’de bir uyuşturucu çetesine liderlik etme suçlamasıyla tutuklandı.

İlginç bir ayrıntı: 7 Aralık’ta “Zenci”nin savunma avukatı, birim yetkilileri onun oradan uzaklaştırılmasını istediği için onun Salta’da kalması gerektiğinde ısrar etti.

Cezaevleri bir şeyden şüpheleniyorsa yanılıyor değillerdi. Gerçek şu ki, bugün kaçışa olası katılımları araştırılıyor. anahtar silah basit bir penseydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir