Barrio 31’de uyuşturucu satan “El Techito” çetesini dağıttılar

Soruşturma nisan ayında başladı. Müzik grubu Barrio 31’da çalışıyor ve araştırmacılar şunu öğrendi: diğer suç örgütleri onlara koruma sağladı.

Polis kaynakları, “soruşturmanın kameraların yerleştirilmesi, gözetleme, bölge turları ve görüşmelerle başladığını” belirtti.

Böylece, ayrıntılı olarak açıkladılar, bir ailenin yanına geldiler: anne, baba ve iki kızından biri. Üçü sonunda tutuklandı. Soruşturmacılara göre “yapırken” yakalandılar uyuşturucu satışına uygun manevralar öğleden sonra saat 3’e kadar.”

Gizlemek ekran restoranı kullandılar. Fast food satışını simüle ettiler ama gerçekte bunu uyuşturucu satmak için kullandılar.

Beş operasyonda ele geçirilen malzemeler arasında şunlar da bulundu: esas olarak kokain. Müfettişler iki gerçek adres belirlediler; biri uyuşturucuyu sakladıkları yer, diğeri ise “stok”u yenilemek için ziyaret ettikleri yerdi.

Cecilia Amil Martín başkanlığındaki Narkotikle İlgili Suçların Araştırılmasında Uzmanlaşan Mali Birim (UFEIDE), beş baskın talep etti. bir tanesi sığınak görevi gören bindirilmiş bir garaj diğeri ise pazarlama için kullanılan restoran.

“Polis içeri girdiğinde tutuklanan çiftin 18 yaşındaki kızı Yamila D., cep telefonunu kırdı Onu kaçırmalarını önlemek için” diye itiraf etti kaynaklar.

Gözaltına alınanlarda uyuşturucu, silah ve yelek ele geçirildi.

Gözaltına alınanların isimleri Shirley Gisela MF (49); José Eduardo D. (50); Yamila D. (18); Carlos Ariel Y. (53); ve Jorge Rodrigo M. (39)

Çete operasyon yaptı Barrio 31’in “El Techito” adı verilen tanınmış bir bölgesi. Ceza, Kabahat ve Kabahat Mahkemesi30 bu işlemlere ilişkin talimatları verdi ve bunları UFEIDE’ye devretti.

3 Aralık 2009 Caddesi’nin birinci katında düzenlenen baskınlarda, memurlar 8 ekmekte 8.148 kilo kokain, ayrıca toplam 212 gramlık 650 fraksiyonel doz ve 137 gram uyuşturucu içeren 14 kompakt ambalaj kağıdı ele geçirdi.

Orada ayrıca 920 paco taşı ele geçirdiler. 18.500 dozu parçalara ayırmaya yetecek kadar malzeme. Ve 19 torbada 17 kilo esrar çiçeği.

Şöyle toplama merkeziUyuşturucuyu parçalamakta da kullanılan 4 adet silah, 2 adet 9 milimetrelik baskı numaralı tabanca ve 2 adet revolver, 1 adet 32 ​​kalibre uzun Jaguar marka ve 1 adet 38 kalibre F&L marka, 1 adet Amerikan Blindajes marka kurşun geçirmez yelek ve 195 9 adet ele geçirildi. kalibreli kartuşlar, milimetre ve 40 kalibre; 38; 22 ve 45.

Gözaltındaki beş kişiden dördü 700 Vicuña Caddesi’ndeki bir evde yakalanırken, genç ise mahallenin YPF olarak bilinen bir bölümünde yakalandı.

Üç adam 53, 50 ve 35 yaşlarındaki Arjantinli. Ayrıca 49 yaşındaki Perulu ve 18 yaşındaki genç olmak üzere iki kadını da gözaltına aldılar.

Buenos Aires Şehir Polisi’nin yaptığı hesaplamalara göre kaçırılanın değeri “90 bin dolardan fazla”.

Grup beş kişiden oluşuyordu.

“Bu, Şehir Polisi ile Buenos Aires Haber Bakanlığı arasındaki bizi gururlandıran bir başka büyük ortak çabadır. Haftalar süren kapsamlı bir soruşturmanın ardından bir çeteyi dağıtmayı, 5 suçluyu tutuklamayı ve en önemlisi, onlarca kilo uyuşturucuyu sokaklardan kaldırın Bu pek çok hayatı yok ediyor” dedi Haber ve Güvenlik Bakanı Gustavo Coria.

“Buenos Aires Şehri’nde şunu bilmek önemlidir İlaç satışları isimsiz olarak raporlanabiliyor. Çoğu zaman komşular evlerinin yakınında bir satış olduğunu biliyor ancak misilleme korkusuyla şikayette bulunmaya cesaret edemiyorlar. Bu nedenle, adınızı ve verilerinizi bırakmak zorunda kalmadan size şikayette bulunma olanağı veren çevrimiçi ve telefon kanallarını etkinleştiriyoruz” dedi Şehir Başsavcısı Juan Bautista Mahiques, yeni şikayetleri teşvik etmek için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir