Banfield’da Buenos Aires polis komiserini dört el ateş ederek böyle öldürdüler

Güvenlik kameraları Yrigoyen ve Vieytes caddelerinin köşesinde bulunan bir kamera, Buenos Aires Polis Komiseri Gustavo Romero’nun bu cumartesi akşam 20.55 civarında bir polis tarafından yakalandığı anı kaydetti. Üç motosiklette beş suçludan oluşan çete.

Romero, kim karısını bekliyordusaldırıya uğradı ve servis silahıyla direnmeye çalıştı ancak Dört kez vuruldu.

Görüntüler saldırganların nasıl davrandığını gösteriyor Siz geçip giderken varlığınızı algılıyorlar saldırıyı gerçekleştirmek için.

Video bir ile başlıyor motosiklet grubu Banfield bölgesindeki Hipólito Yrigoyen Caddesi üzerinde dolaşan Lomas de zamoraBuenos Aires’in güneyinde. Sıra yaklaşık 40 saniyeSaldırganlarla Romero arasındaki yüz yüze yüzleşmenin iki katı sürdü.

Suçlular grubu zar zor beyaz bir arabayı sollamak park etti, içlerinden biri kaldırımda sağa dönüp birkaç metre geri döndü. O sırada diğer motosikletler de oradaydı. Aralık dışında olayı kaydeden merceğin.

Beyaz arabanın bulunduğu yerden yine bir motosiklet geçti ama bu sefer yolcu tarafında ve metreler sonra, kırmızımsı boyalı çimento yapıya yerleştirilmiş bir çitin yanında, Sürücü ve arkadaşı Romero’ya yaklaşıyor.

Hiçbir zaman mağdura odaklanmayan kamera, hızla olaya müdahale eden suçluların eylemleriyle kayıtta kaldı. Romero’nun direnişine son verdiler ve motosiklete binip kaçmak için dönüyorlar.

Bonaerense komiserinin Banfield’da öldürüldüğü sahnenin bir görüntüsü.

Bu sırada suçluların birkaç metre gerisinde kalan filmde, diğer iki motosikletin ve sürücülerinin olanları gözlemledikten sonra çerçeveye nasıl döndükleri kaydedildi. kaçışa katıldılar geldikleri aynı cadde üzerinde.

Bonaerense komiseri Gustavo Romero’nun suçu Banfield’da idam edildi

Gustavo Romero (43), Buenos Aires banliyösünün güneyinde, Hipólito Irigoyen ve Vieytes caddelerinin köşesinde beyaz Kawasaki motosikletiyle eşinin işten çıkmasını bekliyordu. O tarafta onu onlar öldürdü. İki çocuğu vardı.

Gustavo Romero, Organize Suç Bölümü La Plata Delegasyonu’nun komiseriydi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Suçluların yaklaştığı komiser, hizmet silahıyla kendini savunmaya çalıştı ve kurşunlarla saldırdı.

Soygun asla gerçekleşmediSaldırganların kaçmaya karar vermesi üzerine polis memuru dört kez vurulduktan sonra hayatını kaybetti. Göğsünde iki taneonun içinde bir tane geri ve içinde kalanlar KAFA.

Romero transfer edildi Gandulfo hastanesine acil durum, sonunda öldüğü yer. Polis kaynakları şunu belirtti Romero’nun servis silahı bulunamadı olay mahallinde olduğundan araştırmacılar suçluların onu çaldığını varsayıyor.

Romero ailesi trajik hikayeleri zaten biliyor; çünkü 2012’de Gustavo’nun öldürüldüğü yerden 15 blok ötede kardeşi ve federal polis memuru Diego öldürülmüştü.

Gustavo Alberto Romero (sırt, dalgıç), 2012 yılında bir soygun sırasında öldürülen federal polis memuru kardeşi Diego’nun cenaze töreninde. Fotoğraf Andrés D’Elía

Lanus’taki Remedios de Escalada’daki bir süpermarketteki soyguna müdahale ettiğinde bu olay yaşandı. Hırsızlarla çatışmaya girdi ve ikisini öldürdü, ancak üçüncüsünün ona arkadan nişan aldığını görmedi: 16 Aralık 2012’de karısının, oğlunun ve yeğeninin gözleri önünde öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir