Balvanera’da bir kara dul çetesini dağıtırlar ve örgütün liderini tutuklarlar.

Şehir polisi bu çarşamba müdahale etti bir grup kara dul Balvanera’da bu suç örgütüne liderlik etmekle suçlanan bir Kolombiyalıyı tutukladılar. Aynı uyruktan üç kadınla birlikte rol aldı. Kurbanlarına ilaç verdiler Baskın sırasında bir kısmı ele geçirilen değerli eşyalarını çalmak amacıyla uyku hapları kullandı.

Soruşturma, 21 Ekim’de meydana gelen olaydan sonra başladı. O gün, iki adam Palermo’da bir bara gittiler ve üç Kolombiyalı kadınla tanıştılar ve daha sonra onlarla birlikte içlerinden birinin Saavedra’daki dairesine gittiler.

O eve vardıklarında birkaç içki paylaştılar. Bu, kurbanların o geceye dair hatırladığı son hatıraydı.

UyanmaErtesi gün bunu fark ettiler soyulmuşlardı cep telefonları, defterleri, kameraları, nakit paraları, belgeleri ve diğer kişisel eşyaları. Bu kafa karıştırıcı manzarayla karşılaşınca durumu 911’e bildirmeye karar verdiler.

Daha sonra Şehir Polisi’nin Toplum Araştırmaları Bölümü 12, kurbanların banka hesaplarındaki hareketleri analiz etti ve mağdurların Buenos Aires şehir merkezindeki farklı iş yerlerinde kredi ve banka kartlarıyla yapılan harcamaları tespit etti.

Dedektifler tesisin yerini tespit etti ve güvenlik kamerası kayıtlarını ve işlemlerin makbuzlarını talep etti. bir şüpheliyi teşhis etmek. Ardından Kent İzleme Merkezi’nin (CMU) kameralarını kullanarak Balvanera Mahallesi’nde bulunan bir evin rotasını yeniden çizmeyi başardılar.

2000 yılında Rivadavia Bulvarı üzerinde, grubun tüm üyelerinin kimliğinin belirlenmesine olanak sağlayan özel kameraların bulunduğu bir binaydı. üç erkek ve üç kadından oluşanve soruşturma altındaki konu tarafından yönlendirildi.

Javier Sánchez Sarmiento başkanlığındaki Ulusal Ceza ve Ceza Mahkemesi 48, toplanan delillerle son saatlerde arama ve tutuklama emri çıkardı.

Son olarak zanlının yakalanmasının yanı sıra olayda kullanılan kıyafetler ile mağdurlardan çalınan bilgisayar ve kameraya da el konuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir