Baba ve oğul iki polis memuru, San Justo’da bir çifte saldırmalarını önlemek için bir suçluyu vurup diğerini yaraladı.

Bir baba ve oğluikisi birden Buenos Aires Polisi üyeleri kimler özgürdü, Bir çifte saldıran üç suçluya ateş açıldı Kasabasında Aziz Sadecemaçında Katliam. Saldırganlardan biri yaralandı, diğeri teslim oldu, geri kalan ise kaçarak firari olarak kaldı.

Olay, bu Pazartesi günü saat 21.30’dan birkaç dakika sonra, Entre Ríos ve Yerua sokaklarının kesiştiği noktada meydana geldi. Tüm bu anlar bölgedeki özel güvenlik kamerası tarafından kaydedildi..

Videoda görüldüğü gibi 50 yaşında bir erkek ve 52 yaşında bir kadın, beyaz bir Ford Fiesta’yı caddeye park etti ve araçtan indikten sonra evlerine doğru yola çıktı. suçlular tarafından yakalandıkgri bir Fiat Punto’yla silahlı olarak geldi.

Çift kaçmaya çalıştı, ancak iki saldırgan hızla arabadan inip onlara silah doğrulttu, üçüncüsü ise sürücü koltuğunda bekledi. Başka çaresi kalmayan mağdurlar, aracın anahtarları da dahil olmak üzere eşyalarını onlara vermeye başladı.

İşte tam o anda Buenos Aires Polisi’nin 51 yaşındaki kıdemli komiseri ve oğluAynı kuvvetin 21 yaşındaki subay yardımcısı, hem Fransızca hem de sivil kıyafetli, sırayı gözlemledi ve tereddüt etmedi. hizmet ateşli silahlarını çıkarın ve soygunu engellemek için araya girin.

Saldırganlar arabaya doğru koşmaya çalıştı, hatta içlerinden biri silahı onlara doğrulttu. çekim başladı. Saldırganlardan biri de bacaklarından birinden ve sırtından yaralandı, bu yüzden kaldırımda yüzüstü yatar halde kaldı. Bir diğeri yaya olarak kaçmaya çalıştı ama Onu vurmasınlar diye teslim olmaya karar verdi.. Sırasında, üçüncüsü arabada kaçtıasla aşağı inmediği ve hala bir kaçak olarak kaldığı yer.

Gözaltına alınan iki gencin Ian olduğu belirlendi 1 Aralık’ta 18 yaşına giren Joel Romerove onun suç ortağı Walter Jesús Corbalán, 21. Her ikisi de “kasabada ve çetede nitelikli soygun” suçuyla suçlanıyor.

Olay yerinde, saldırganların elinde bulunan 22 kalibrelik tabanca ile mühimmat ele geçirildi.

La Matanza’nın İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 6’dan sorumlu Savcı Mariana Soggio, iki şüphelinin tutuklanmasını emretti ve polis personeline karşı herhangi bir tavır almadı.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir