Aynı mahallede 48 saatte üç suç

Üçü vardı kiralık katil mührüyle saldırılar yapmak. Üçü de Santa Fe’nin batı bölgesinde 48 saatten kısa bir sürede meydana geldi. Bu sekans, araştırmacıların üç vaka arasında bir bağlantı bulmaya çalıştığını ortaya koyuyor.

Kanlı seri, Perşembe günü saat 22.00 sıralarında, 19 yaşındaki Cristopher Gabriel Suárez’in saat 46.00’da San Lorenzo mahallesindeki Pasaje Cervantes’te kurşunlara hedef olmasıyla başladı. Toplamda verdiler dört atışPolis kaynaklarına göre bunlardan biri kafasında.

İkinci suç Cumartesi sabahıydı. Brian Joel Roda (27), kalbura çevrilmiş Üç saldırgan tarafından 14 el ateş edildi Uruguay’da saat 39.00’da aynı mahallede bulunan evindeki bir odada. Ayrıca vücudunda bıçak yaraları vardı.

Polis, Roda’nın özel bir araçla José María Cullen hastanesine götürüldüğünü ve orada en az dört farklı çaptaki yaralar nedeniyle öldüğünün kabul edildiğini belirtti.

Gazeteye göre uzmanlar olay yerinde farklı kalibrelerde mermi kovanları buldu: iki adet 0,45, beş adet 0,38, üç adet 0,22 ve on adet 9 milimetre ve ayrıca birkaç kurşun. Sahil.

Üçüncü olayın kurbanı ise 64 yaşındaki José Justo Suárez’di. Adam ortaya çıktığında evinden birkaç blok ötede, Santiago de Chile ile Amenabar’ın köşesinde duruyordu. iki mürettebatlı bir motosiklet. Yolcu onu vurdu çok kısa mesafeden doğrudan yüze iki kurşun.

Polis ve ambulans olay yerine ulaştığında Suárez çoktan ölmüştü. 10’uncu alt polis karakolundan ve Radyoelektrik Komutanlığından ajanlar, Kriminal Soruşturma Dairesi’nden (AIC) dedektifler gelene kadar olay yerini korudu.

Suárez’in saldırısı, başkent Santa Fe’de düzenlenen kanlı bir serinin üçüncüsü olmasına rağmen, üç saldırı arasındaki bağlantıya dair hâlâ somut bir ipucu yoktu. Evet, vakaların ilkiyle sonuncusunun soyadlarında benzerlik var ama mağdurlar arasında herhangi bir akrabalık olup olmadığı hala araştırılıyor.

Saldırıların dinamikleri, alanı ve zaman alanı, soruşturmacıların bunun çeteler arasında hesaplaşma mı yoksa bölgesel bir anlaşmazlık mı olduğunu belirlemeye odaklandığı anlamına geliyor.

Üç vaka, otopsilerin yapılmasını ve AIC’den bir dizi test yapılmasını emreden Cinayet Savcısı Andrés Marchi tarafından soruşturuluyor.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir