Atık toplama kamyonunu vurup mesaj bıraktılar

A çöp kamyonu vuruldu kuzeybatı bölgesindeki bir mahallede hizmet verdiğinde tespih boncukları saldırıyı kullanarak motosikletli iki adam tarafından mafya mesajı.

Olay Perşembe gecesi saat 22.00 sıralarında Ludueña mahallesindeki Pasaje Ludueña ve Carriego civarında meydana geldi. Motosikletle seyahat eden iki adam dört kez vuruldu Rosario Belediyesi’nin ‘Limpiar’ şirketine ait toplama kamyonuna karşı.

Açılan ateş sonucu herhangi bir yaralanma olmazken, kurşunlardan biri lastiklerden birine isabet edince sürücü aracı durdurmak zorunda kaldı. Saldırganlar bu durumdan istifade ederek ayrılmak istediler mafya içerikli bir mesajın yer aldığı el yazısıyla yazılmış bir kağıt.

Olayı araştıran polis kaynaklarına göre mesaj, Çarşamba gecesi Tesbih’in kuzey kesimindeki bir barda bıraktıkları ses tonuna benzer bir tonda, ildeki cezaevlerinde cezalarını çekmekte olan bazı mahkumların durumuna ilişkin çeşitli şikayetleri ifade ediyor. .

Bilimsel polis, saldırı mahallinde, Cumhuriyet Savcılığı’nın (MPF) Ateşleme ve Gaspla İlgili Özel Biriminden savcı César Cabrera’nın görev yaptığı, soruşturmaya dahil edilmek üzere incelenecek dört adet kullanılmış kapsül ele geçirdi. Rosario’lu.

Saldırının ardından Atık Toplayıcıları İşçileri Sendikası’nın toplama faaliyetlerini durdurma kararı alması üzerine tüm kamyonlar caddeden kaldırıldı. Saldırı sendikalı işçiler arasında endişe ve korkuya neden oldu. Bu, şiddetli bir saldırının kurbanı oldukları ilk sefer değil..

Müfettişler, geçen yıl haziran ayında Echesortu mahallesinde başka bir kamyonun benzer bir saldırının hedefi olduğunu hatırlattı. Bu vesileyle sendika da faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Dün geceki saldırının ardından sendika liderleri, sektörde çalışanların yaşadığı güvensizlik durumunun gündeme getirilmesi amacıyla Güvenlik Bakanlığı yetkilileriyle görüşme talebinde bulundu.

Bu bağlamda Kamu Güvenliği Bakanı Omar Pereyra, bu sabah Cadena3-Rosario’ya yaptığı açıklamada işçileri alacağını duyurdu ve “bu saldırıların ortalıkta dolaşabilecek masum üçüncü şahıslar için oluşturduğu riskten endişe duyduğunu” belirtti. Saldırı sırasında bölge.” yapıldı”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir