Arjantin’de düşen Brezilya’nın aradığı tetikçi “Piquetero”

Sınır bölgesinde çift kimlikle hareket eden Brezilyalı suçlu, jandarma tarafından tutuklandı. Bernardo de Irigoyen, MisionesInterpol dosyalarında o ülkeden bir yargıç tarafından çıkarılan uluslararası tutuklama emriyle göründüğünü doğruladıktan sonra.

48 yaşındaki adam, Foz de Iguazú’da şiddetli bir soygun yapmakla ve Barracao’da Brezilyalı bir askeri polis memurunun Bernardo de Irigoyen’in önünde düzenlenen silahlı saldırının en azından entelektüel yazarı olmakla suçlanıyor. , birkaç hafta önce.

“takma adıyla bilinen adam”Gözcü“, Irigoyen’in mahalle tarlalarında görülmesi yaygın olduğundan gizli değildi amatör futbol turnuvaları oynamak.

Kaynaklara göre Arjantin’de sahte bir kimlikle faaliyet gösteriyordu ve bu da ona ülkede son aylarda gönül rahatlığıyla yaşama olanağı sağlıyordu.

Hafta sonu, Brezilya ile kuru sınır bölgesinde rutin turlar düzenleyen 12. Filo’dan jandarmalar, onun kimliğini tespit etti ve herhangi bir direnişle karşılaşmadan gözaltına aldı. “Piquetero”yu bile bağladıkları güçten tetikçi eylemleriancak bu suç uluslararası tutuklama emrinde yer almıyor.

Araştırmacılar onu entelektüel olarak dünyayla ilişkilendirecek bazı ipuçlarına sahip olacaklardı. Bernardo de Irigoyen’li bir tüccarın suçu Geçen yıl 23 Eylül sabahı bir motosikletçi tarafından kurşunlara maruz kaldı.

Daha çok “Chany” olarak bilinen Sebastián Fernández Da Rosa (42), yakın zamanda Brezilya’ya gönderilecek ürünleri satmak için bir depo kurmuştu.

Cinayet anı komşunun güvenlik kamerasına yansıdı. Motosikletçi, 38 kalibrelik tabancanın tamburunu neredeyse boşalttı ve ardından yavaş yavaş olay yerinden uzaklaştı. Sadece birkaç metre uzaklıktaki sınırı geçtiğine inanılıyor.

Jandarma’dan “Piquetero”nun “işe” dahil olacağı belirtildi. Yüksek derecede şiddet içeren suçlar ve tetikçilik faaliyetleri”.

Ve yakalamanın “son aylarda Brezilya Federal Polisi ve Askeri Polis’in, Bernardo de Irigoyen şehirleri tarafından paylaşılan uluslararası sınır sınırı üzerinde birliklerin, kara ve hava araçlarının doymasını içeren bir güç operasyonu düzenlemesi” nedeniyle gerçekleştiğine dikkat çektiler. , Barracao ve Dionisio Cerqueira, Brezilya Askeri Polisi’nin bir üyesinin özel evine yapılan son saldırı nedeniyle, tutuklunun katılacağı bir faaliyet.”

Son iki buçuk yılda Bernardo de Irigoyen en az beş tetikçi vakası. Çoğu durumda, kurbanlar sınır ticaretiyle bağlantılı kişilerdi, ancak kendini gayri resmi döviz bozdurma işine adamış bir adamın karısı olan bir öğretmen de vurularak öldürüldü.

“Piquetero”, Brezilya’dan mevkidaşının talebi gelir gelmez iade sürecini işleme koyması gereken Eldorado federal yargıcı Miguel Ángel Guerrero’nun emrindeki kadroya yerleştirildi.

Arjantin Federal Polisi’nin (PFA) Interpol departmanı onun tutuklanmasında işbirliği yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir