Andrés Blaquier suçuyla suçlanan iki sanık hakkındaki kararda gözyaşları ve sarılmalar: suçlu

Kararın öğrenilmesi üzerine Magdalena De Elordy (59) ve üç çocuğu birbirine sarıldı. Ağladılar. Mahkeme, iş adamının işlediği suçla suçlanan 17 yaşındaki iki genç hakkında “suçlu” kararı verdi Andrés Blaquier (62)Pan-Amerikan Otoyolunda motosikletini çalmak için.

Duruşma, Pilar’da bulunan San Isidro 1. Çocuk Ceza Sorumluluk Mahkemesi’nde gerçekleşti. Yargıçlar Alejandro Flori, Silvia Chomiez ve Patricia Klentak tarafından yönetildi.

Hükümlüler, Buenos Aires eyaletindeki farklı çocuk kurumlarında bulunan ve “” olarak adlandırılan duruşmaya geldi.ortak yazarlar“suçlarından”ateşli silah kullanımıyla ağırlaşan ve ciddi yaralanmalarla sonuçlanan soygun, ağırlaştırılmış cinayet suçuyla gerçek rekabette ve ateşli silahla işlendiği için“.

Şimdi bundan sonra her ikisine de karşılık gelecek cümleyi belirlemek için bir ara duruşması yapılacak.

Kurbanın ailesinin avukatı Ramiro Salaber, “Haber bir şekilde hızlı hareket ettiği için memnunuz. Bu karar kesinleştiğinde, cezayı belirlemek için ara duruşma yapılacak” dedi.

Dul kadın ise şunları vurguladı: “Cümlelerin ne olması gerekiyorsa yerine getirilmesini umuyoruz ve mümkün olduğu kadar yapın: sürekli“.

Blaquier’in suçu

Suç, 29 Ekim 2022 günü saat 18.54’te, Blaquier, Büyük Buenos Aires’in kuzey bölgesindeki Panamericana’nın 50. kilometresindeki yavaş şeritte eşiyle birlikte siyah bir BMW 1200 motosikletle seyahat ederken meydana geldi. , il yönünde.

Kawasaki Z400 motosikletindeki iki suçlu işadamının yanına geldi, yolunu kesen ve ardından 9 milimetre kalibrelik bir tabancayla onu göğsünden vuran “kişinin mülksüzleştirilmesini kolaylaştırmak ve tamamlamak için ölümüne neden olma niyeti ve iradesiyle” onun motorlu taşıtı”.

İş adamı Andrés Blaquier, Panamericana Pilar şubesinde motosikletini çalmak için onu vuran iki motosiklet jeti tarafından öldürüldü.

Çatışma sonucunda Blaquier ve De Elordy motosikletten düşerken, tetikçi BMW 1200’e binerek kaçtı.

Ambulansla müdahale edilen mağdurun, göğüs zarının sol kısmına isabet eden ve akciğer zarı ile sol ve sağ karıncıklarında meydana gelen delikler nedeniyle yoğun kanamaya neden olan kurşun nedeniyle “hipovolemik şok” nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. otopsi raporuna göre.

İş adamının motosikletine el koyan suçlu, Blaquier cinayetinin işlendiği yerden 10 kilometre uzağa düşerek motosikleti orada terk etti.

Aracın düşmesi sonucu De Elordy’nin sol dizinin diz kapağı kırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir