Altı sanığa hangi cezaları verebilirler?

Şubat 2022’de Palermo mahallesinde meydana gelen 21 yaşındaki bir kız çocuğuna grup tecavüzüne ilişkin dava, bu Cuma günü, altı sanığın hapis cezası talepleriyle karşı karşıya kalabileceği tartışma aşamasına giriyor. 20 yıla kadar hapis.

Duruşma saat 9.30’da Federal Başkentin Oral Ceza Mahkemesi (TOC) 14’te, 1171 Lavalle Caddesi’ndeki adli binada başlayacak, ancak bazı taraflar Zoom üzerinden katılacak.

Yargıçlar Gabriel Vega, Gustavo Valle ve Domingo Altieri huzurunda ilk tartışacak kişiler, olay sırasında 21 yaşında olan ve kimliğinin korunması amacıyla korunan mağdurun temsilcileri olan davacı avukatlar Hugo Figueroa ve Osvaldo Cantoro olacak. .

Duruşmanın başlangıcından bu yana olduğu gibi 28 Ağustos günü de özel bir cinsel suç olduğu için kapalı kapılar ardında gerçekleştirilecek.

Belirtilen adli kaynaklar Telam yani davacılar Altı sanık için mahkumiyet isteyecekler: Ángel Pascual Ramos (24), Lautaro Dante Ciongo Pasotti (25), Thomas Fabián “TH” Domínguez (23), Franco Jesús Lykan (24), Alexis Steven Cuzzoni (21) ve Ignacio Retondo (24).

Duruşmanın başında sanıklara destek seferberliği yaşandı. Fotoğraf: Luciano Thieberger.

Hepsi “” suçlarından dolayı mahkemeye çıktı.İki veya daha fazla kişinin müdahalesiyle ağırlaşan, cinsel ilişki içeren cinsel istismar” -O 8 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası öngörüyor-, ” ile gerçek bir yarışmadahafif sıyrıklar” -bir aydan bir yıla kadar hapis cezası-, tüm grup Şehir Polisi tarafından tutuklanmadan önce saldırıya uğrayan tanık Luis Riveros Espínola tarafından ifade edildi.

Sözcüler, savunmalarında şikayetin bazı sanıkları şu şekilde ayıracağını duyurdu: “yazarlar“ve diğerleri beğeniyor”gerekli katılımcılar“, her ne kadar yıllarca hapis cezası istense de, her iki rol için de ceza terazisi aynı olduğundan bu aynıdır.

Bu Cuma günü sunma fırsatına sahip olacak diğer şikayet ise, mağdura yardım etmek için tacizin işlendiği araca yaklaşan fırıncılar Natalia Concepción Duarte Godoy ve Orlando Jesús Ibarra’yı temsil eden avukat Marino Cid Aparicio’ya ait. O dönemde ana dosyaya eklenmiş olan beş sanığın tüccarlara yönelik tehdit iddialarına ilişkin davanın çerçevesi.

Duruşma başsavcısı Fernando Klappenbach ve savunmanın iddiaları için TOC 14 tarafından bildirilen program, o günlerde yapılması planlanan duruşmaları içermektedir. 10, 24 ve 28 Kasım ile 5 Aralık.

Kurbanın versiyonu

Mağdur 1 Eylül’de mahkemede ifade verdi ve olayla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını, “hayatı mahvettilerDaha önce kamuya hizmet verdiği işinde sistem mühendisliği ve değişim sektörleri üzerine eğitimini bırakmak zorunda kalan şahıs, sanıkla cinsel ilişkiye girilmesine hiçbir zaman rıza göstermediğini açıkça ifade etti.

Genç kadın, “Bir erkekle birlikte olmaya asla izin vermezdim, bu benim cinsel eğilimim değil” diye ekledi ve soruşturma sırasında verdiği ifadede de olduğu gibi, yaşananların rızaya dayalı olduğunu reddetti.

Palermo’daki toplu tecavüz olayında tutuklanan altı kişinin giydiği kıyafetler hakkında uzman incelemesi yapıldı.

Geçtiğimiz Salı günü duruşmanın son duruşmasında baş sanıklardan Ramos, mağdurla cinsel ilişki yaşadığını söyledi “karşılıklı ve fikir birliğine dayalı” ve “hatanın” bunu yapmak için park etmiş bir arabayı seçmek olduğunu düşündü.

Başka bir gün ise tacizin son aşamasının gerçekleştiği arabanın sahibi olan sanıklardan Ciongo Pasotti, mağduru sadece öptüklerini, kıyafetlerini çıkarmadığını ve gördüğü kişinin ilişki yaşadığını ifade etti. Aracının içindeki kızın adı Ramos’tur.

Bu tartışmanın anahtarı, savcı Eduardo Rosende ve Yargıç Marcos Fernández tarafından soruşturma sırasında formüle edilen ve sürdürülen suçlamanın sürdürülüp sürdürülmeyeceğine odaklanıyor; bu suçlamada herkes mağduru istismar etmese de altı kişiye aynı derecede sorumluluk yüklediler. bir çerçeve işlevsel ortak yazarlık“Rollerin bölünmesiyleveya sanıklardan herhangi birinin daha hafif bir vasıftan yararlanması durumunda.

cinsel istismar

Olay, 28 Şubat 2022 karnaval tatilinde Palermo Soho bölgesindeki 1300 Serrano Caddesi’nde meydana geldi; burada birkaç fırıncı ve başka bir komşu, kaldırımın yanına park edilmiş bir Volkswagen Gol otomobilinin içinde bir kişiyi taciz ettiklerini görünce müdahale etti. bir gruptaki kız.

Temel kanıt, güvenlik kameralarından alınan ve grubun mağdurla birlikte tüm rotasını dokuz saat boyunca kaydeden çok sayıda videoydu.

Olayın yeniden kurgulanmasına göre genç kadın, sabah saat 6’da Thames Caddesi 1625 adresindeki “Espacio Ro Techno Bar” bowling salonunda bazı sanıklar tarafından yakalandı, oradan Soler ve Godoy Cruz’daki bir plazaya gittiler. ve ardından Plaza Serrano’daki bir büfeye gittiler, akşam saat 3’e kadar el yordamıyla götürüldüler ve kurtarıldığı yer olan 1300 Serrano Caddesi’ndeki bir fırının önüne park edilmiş arabaya doğru yürüdüler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir