Altı günde üç cinayet

İlki şuydu: Uma9 yaşındaki kız, ailesinin arabasını çalmaya çalışırken vurularak hayatını kaybetti. Sonraydı Maria Lucreciaemniyet kemerini çözemeyen kişi vurularak öldürüldü. Bu cumartesi öyleydi Maximilianmotosikletinin çalınmasına direndiği için göğsünden kurşunla öldürüldü.

Altı günde üç ölüm ortak bir senaryo: Buenos Aires banliyölerinin sokakları. Güvensizliğin uzun süredir hüküm sürdüğü ve hayatın giderek değersizleştiği, çeşitli gerçekliklerden oluşan bir ağ.

Ve üç olayda ortak olan ortam, koşullar ve sonuçların ötesinde, onları birleştiren görünmez bir bağ var: Üç vakanın hiçbirinde katiller hiçbir şey almayı başaramadı. Kurbanlarını idam ettiler ve elleri boş kaçtılar.

Bu cumartesi, Chingolo Dağı Banliyölerin güneyinde, Lanús bölgesinde bir “brava” kasabası olan 27 yaşındaki genç bir adam motosikletin üzerindeyken iki adamın da bulunduğu benzer bir araç yanına yanaştı.

Monte Chingolo’da bir adam saldırıya uğradı ve motosikletini çalmak için onu öldürdüler. TV Chronicle Yakalama

Kurbanın adı Maximiliano Rojas’ın soygunu engellemek istemesi nedeniyle kavga çıktı. Göğsünden vuruldu. Olay yerine bırakılan motosikletinin yanında neredeyse anında hayatını kaybetti. Suçlular kaçarken, polis olayı ya da bölgeden geçişlerini kaydetmiş olabilecek güvenlik kamerası kayıtlarından kimliklerini belirlemeye çalışıyor.

24 saatten kısa bir süre önce Graciela isimli bir kadın televizyon kameraları önünde bir ricada bulunmuştu: “Bayan Patricia Bullrich’in beni dinlemesini istediğim için dışarı çıktım.” Bir evin kapısındaydım KalelerMaría Lucrecia Arias’ın önceki gece öldürüldüğü yer. Kızı 51 yaşında.

María Lucrecia, perşembe günü saat 23.00 civarında, annesinin Ulusal Güvenlik Bakanı’ndan cevaplarını istediği evine dönüyordu ve Volkswagen Suran’ını çalmak isteyen dört suçlu ona yaklaştı.

Video

Castelar’da öldürülen kadının annesi, “Uma’nın katillerini yakaladıkları gibi, kızımın katillerini de yakalamalarını istiyorum” diye sordu.

Müfettişlerin ana hipotezi, Arias’ın emniyet kemerinin sıkıştığı ve suçlular onu tehdit ettiğinde arabadan hemen çıkamadığı ve bu yüzden onu göğsünden vurduğu yönünde. Tek ölümcül atış.

Şu ana kadar zanlıların aranmasına yönelik soruşturma, şimdiye kadar topladıkları birkaç ipucuyla ilerlemeye çalışıyor. Uzmanlar olay yerinde parmak izlerini aldılar ve bölgedeki güvenlik kameralarından görüntüler ele geçirdiler. Bu görüntüler, suçluların tespitinde ilerleme kaydedilmesi amacıyla analiz edilecek.

Ayrıca olaydan kısa bir süre sonra Ciudadela’nın “Fuerte Apache” olarak bilinen Ejercito de los Andes mahallesinde suçluların kullanacağı siyah bir Peugeot 2008 otomobil bulundu.

Bu trajik zincirin ilk halkası pazartesi günü yaşandı. Villa Asırlık (Lomas de Zamora partisi). 9 yaşındaki Uma Aguilera, Federal Polis memuru olan ve Bakan Bullrich’in vasisi olarak görev yapan babasının Ford Ka’sının arka koltuğunda oturuyordu.

Video

Bir kamera, Patricia Bullrich’in koruyucusundan birine yönelik iddia edilen soygun girişiminin anını yakalamayı başardı.

Siyah bir Toyota Corolla önlerini kapatmaya çalıştığında, üçü anneyle birlikte arabaya binip ailenin evinden çıkıyordu. Uma’nın babası bundan kurtulup hızlandı ama diğer arabadan iki kişi inip ateş etti. Kurşunlardan biri kızı başının arkasından yaraladı ve saatler sonra ölümüne neden oldu.

Bu nedenle şu ana kadar beş kişi tutuklandı. Sonuncusu Cuma günü düştü ve günler içinde yakalanan diğer dört kişiye katıldı; ölümcül atışın yazarının da Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylananlar arasında olduğu belirtiliyor.

Gözaltına alınanlardan ikisi Cuma günü davayla ilgili savcı önünde ifade vermeyi reddetti. Bu arada bu Cumartesi, aynı yargı dairesinin Çocuk Cezai Sorumluluğu Yargı Dairesi temsilcisinin huzuruna çıkacak olan reşit olmayan bir başkasının sırası gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir