Ailesi naaşının yurda getirilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirdi

Kalıntıları Florencio ArangurenÇarşamba günü Buzios’ta bıçaklanarak öldürülen kadın, kız kardeşi Mariana Aranguren’in Brezilya’dan izin almasının ardından bu cumartesi Rio de Janeiro’nun kuzey bölgesindeki Memorial Mezarlığı’nda yakıldı.

31 yaşındaki kız oldu bir adamın saldırısına uğradı o sahil beldesinin güney bölgesinde, José Gonçalves plajına birkaç metre uzaklıkta bulunan bir patika üzerinde. Perşembe günü otopsinin yapıldığı Cabo Frio şehrine gelen kız kardeşi ve eniştesi, otopsiyi çoktan gerçekleştirdi. küllerini Buenos Aires’e götürme prosedürleri.

Önümüzdeki birkaç saat içinde Mariana, kız kardeşinin kalıntılarıyla Buenos Aires’e dönecek, böylece ailesinin ve arkadaşlarının geri kalanına veda edebilecek.

Brezilya medyasında yer alan haberlere göre, Köpek “Tronco” da mezarlıktaydı Saldırı sırasında mağdurun yanında yürüyen ve daha sonra olay yeri incelenirken sahibinin cesedinin yanında kalan mağdurun görüntüsü. Katil olduğu iddia edilen kişi oraya getirildiğinde de havlamaya başladı.

Cuma günü düzinelerce insan, Aranguren suçu için adalet istemek üzere “Çok yaşa birbirimizi seviyoruz” sloganları atarak Buzios sokaklarında yürüdü ve belediye binasının önüne “Buzios kadınlarınız kadın cinayetleri için ağlıyor” efsanesinin yer aldığı bir bayrak astı. “

Arjantinli genç kadının Buzios’taki suçu

Florencio Aranguren’in cesedi Çarşamba günü saat 7’den kısa bir süre sonra José Gonçalves mahallesindeki sahile yakın bir yolda bulundu.

Yerel medyanın yayınladığı güvenlik kamerasından alınan görüntülere göre, saat 07.05’te genç kadının, tasmalı köpeğini ve omuzlarında koyu renkli bir sırt çantasıyla, araç trafiği olmayan bir asfalt şeridin kaldırımında yürürken kaydedildiği görüldü. sağa dönen bir viraja ulaştı ve yol kenarındaki bitki örtüsünün arkasında gözden kayboldu.

Video

Güvenlik kameraları, Florencia Aranguren’in Brezilya’nın sahil kasabasında öldürülmeden birkaç dakika önce köpeğiyle birlikte yürüdüğünü kaydetti.

Yerel belediye kaynaklarına göre, yolda yürüyen bir komşu cesedi bulduğunda polise haber verdi. Kaynaklar, bu uyarının ardından askerlerin olay yerine gittiğini ve kurbanın cesedinin yanında kan lekeleri olan köpeğinin bulunduğunu da ekledi.

Ana şüpheli

Kısa bir süre sonra Rio de Janeiro Askeri Polisi soruşturmaya katıldı. Adı Carlos José de Franca olan bir şüpheliyi tutukladıolay mahalline yakın bir evde.

Sözcülere göre, sanık banyoda bulunmasına rağmen banyo yapmıştı. kan lekeli güçlü iç çamaşırın analiz edilmek ve Aranguren’inkine uyup uymadığını görmek için kaçırıldı.

Gözaltına alınan şahıs olay yerine götürüldü. Aranguren’in köpeği havlamaya başladı sürekli onun huzurunda, açıkladılar.

Şüphelinin vücudunda da izler bulunduğundan, bunların mağdurla yapılan bir mücadele sırasında meydana gelen çizikler olup olmadığı uzman raporları aracılığıyla tespit edilmeye çalışılacak.

Video

Arjantinli genç kadının suçundan tutuklanan kişiyi Buzios’a bu şekilde naklettiler.

32 yaşındaki Franca’dan ve aslen Pernambuco’nun bir şehri olan Quipapá’dan, ancak Fluminense’nin kuzeyinde ikamet ediyor, “zaten mahkum edilmişti Brezilya’nın kuzeydoğu bölgesinde bir gence tecavüz ve soygun suçundan Pernambuco Mahkemesi tarafından 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Brezilyalı Yargıç, Cabo Frío Adli Tıp Enstitüsü’nde yürütülen “otopsi ön raporunda” şunun tespit edildiğini belirtti: Florencia’nın birkaç savunma yarası vardı ellerde ve boyunda ve boyunda çok sayıda kesik yarası var.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir