ağlarda övünmekten acımasız bir kadın cinayeti nedeniyle mahkum olmaya

Martín Ezequiel Habegger (30) Kanallarda partnerine olan aşkıyla övünürdü. Magalí Noelia Gómez (35). Onu öptüğü fotoğrafları yükledi ve “kıskanç”a meydan okudu. Ama şimdi cezaevinde, onu öldürmek ve bir tarlada bulunan cesedini ateşe vermekle suçlanıyor. Baradero.

Bir arkadaşım bana ‘Seni kontrol altına aldılar, artık dışarı çıkmıyorsun falan’ dedi. Ben de şöyle cevap verdim: Zamanla kimin kaybetmeye değer olduğunu ve kimin yanında olması gerektiğini anlarsın. Erkek her zaman iyi bir kadınla ilgilenir, bu onların bize hükmetmesi anlamına gelmezBu zamanlarda gerçek birine sahip olmanın ne kadara mal olduğunu biliyoruz.“, şüpheliyi 17 Haziran 2022’de belirtti.

Korku, bu Pazar günü saat 11 civarında, iki şehirli geri dönüşümcü, genellikle çöp yaktıkları kırsal bir bölgede, 5400 Alfredo Cossi Caddesi’nde yanan bir kadın cesedi bulduğunda ortaya çıktı.

Polise haber verdikten sonra Baradero polis karakolundan ajanlar olay yerine geldiler; burada Departman Soruşturma Heyeti (DDI) ve yerel Köy Polisi müdahale ederek Habegger’i tutukladı.

Pazar sabahı adam, Magalí’nin sabah saat 2 civarında evinden kaybolduğunu bildirmek için karakola gitmişti.

Habegger’in spor ayakkabılarından ve tek bacağındaki dövmelerden tanıdığı cesedin bulunmasının ardından polis tarafından sorguya çekildi. Ancak onun olaylara ilişkin versiyonu birkaç şeyi temsil ediyordu. tutarsızlıklar ifadesine göre polis merkezinde gözaltına alındı. Telam.

Polis kaynakları, şüphelinin hemşire olan mağdurla açık bir romantik ilişkisi olduğunu, bu nedenle kadının başka erkeklerle çıktığını söylediğini doğruladı.

Kurbanın evinde arama yapıldığında iki reşit olmayan kişinin varlığı tespit edildi: çiftin oğlu olan üç yaşında bir erkek çocuk; ve Magalí’nin kızı olan 13 yaşında bir kız. Kadının büyük bir kızı daha vardı.

Habegger’in daha önce partnerinden cinsiyete dayalı şiddet nedeniyle şikayeti vardı. Kurban bunu geçen Şubat ayında Baradero Kadın Karakolunda sunmuştu. Bu nedenle yargı bölgesinin Sulh Ceza Mahkemesi çevre kısıtlaması kararı vermişti.

Seni çok çok seviyorum aşkım. Çok teşekkür ederim, çok az şey için özür dilerim. Kıskançlar yanlış yola sapsa bile biz her zaman bununla mücadele edeceğiz.“, sanık başka bir yayında belirtmişti.

Soruşturmanın sorumlusu Baradero’nun İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 9’dan savcı Vicente Gómez’dir.

(Hat 144: Cinsiyete dayalı şiddet durumlarında dikkat, kontrol altına alma ve tavsiye. WhatsApp: +5491127716463).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir