95 yaşındaydı, milonga şampiyonuydu ve Chaco’da hayranını çalmak için onu öldüresiye dövdüler

“Chiquito”, oğluna dansı öğretirken, hayatını dans pistinde dans ederek sonlandıracağını düşünüyordu. Usta “Coco” DíazParis’te zafer kazandı. Ancak Cumartesi günü şafak vakti Chaco, Resistencia’daki küçük evinde demirlerle öldürüldü. Carmen Antonio DiasMilonga ve ikiye dört şampiyonu, soygun sırasında aldığı yaralar nedeniyle Pazar günü şafak vakti hayatını kaybetti. 95 yaşına girmişti ve hâlâ dans ediyordu.

Alvear 839 adresindeki evine saat 5:30 sıralarında iki hırsız girdi. Pencereyi ve kapıyı kırdıklarında onu uyandırdılar ve ondan para istediler. Onlara hiç sahip olmadıklarını söylediğinde, Yatak odalarında dövülerek öldürüldüler. Hırsızlar yelpazeyi alıp kaçtı.

O caddeden geçen bir devriye polisi şüpheli hareketleri fark ederek motosikletli iki saldırganı takip etmeye başladı. Hırsızlar Solunum cihazını çöpe attılar ve gözden kaybolmayı başardılar. Şu ana kadar kimse onları tanımadı veya tutuklamadı.

“Babamın otopsisi vardı. Cenazesi bugün ve ben gelemeyeceğim. bekliyorum, umuyorum sorumluları bulun ve onları yargılayın. 95 yaşında ve yalnız, savunmasız bir yaşlı adamı öldürmek büyük bir suçtur. Bu güvensizliğe devam edemezsiniz, bu Chaco’daki gangster korkusu ve ülkede,” dedi Usta Coco Días Zurna Paris’te.

Maestro Días, kendisini ziyaret ettikten ve Tango Dünya Kupası’nda jüri olarak görev yaptıktan sonra bu hafta sonu Buenos Aires’ten Fransa’ya dönmüştü.

Coco Días, kendisinin ve ailesinin bu trajediyle yaşadığı “Chaco’daki mafyayı, insanların yaşadığı korkuyu ve güvensizliği” kınadı.

Carmen Antonio “Chiquito” Dias, 95 yaşındayken Resistencia, Chaco’daki evinde yapılan bir soygun sırasında öldürüldü.

Dava, savcı Víctor Reccio ve Resistencia’daki Karmaşık Soruşturmalar Departmanı tarafından soruşturuluyor.

Carmen Antonio “Chiquito” Dias, 95 yaşındayken Resistencia, Chaco’daki evinde yapılan bir soygun sırasında öldürüldü.

29 Eylül öyleydi Milonguero Günü. “Babama verdiler bir tabak. O sabah onu öldürdüler” dedi Paris’teki oğlu Coco. Boca Juniors maçlarını dinlemeyi ve sevdiği kulüpler olan Chaco For Ever’a gitmemeyi özleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir