6 sanık için 20 yıl hapis istendi

Palermo’nun Buenos Aires semtinde 21 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunulmasıyla ilgili davada son aşamasına geçildi. Bu Cuma ilk kapanış tartışması yapıldı ve mağdurun avukatları delilleri inceleme fırsatına sahip oldu: 20 yıl mağdurun avukatının ağırlaştırılmış cinsel istismar talebiydi.

Olay, 28 Şubat 2022 karnaval tatilinde bir fırının önüne park edilen araçta meydana geldi. Genç kadın, olayı bildiren iki tanığın yardımıyla kaçmayı başardı.

Mağdurun avukatı Hugo Figueroa, katılım derecesini farklılaştırsa da şunu düşündü: herkes sorumluydu genç kadına yapılan saldırının ardından

Figueroa, Ángel Pascual Ramos (24), Lautaro Dante Ciongo Pasotti (25), Thomas Fabián “TH” Domínguez (23), Franco Jesús Lykan (24), Alexis Steven Cuzzoni (21) ve Ignacio Retondo’nun (24) yarışa katıldığını belirtti. olay. .

Fakat, Lykan, Pasotti ve Ramos’u “maddi katılımcılar” olarak işaret etti tecavüzden.

Eylül başında sanığın savunması için bir gösteri. Fotoğraf: Luciano Thieberger

Ramos, DNA kanıtları ve cinsel saldırıyı gösteren videolar nedeniyle en karmaşık olanıdır.Arabanın sahibi Pasotti’dir ve tacizin gerçekleştiği araçta Lykan ve Ramos ile birlikte filme alınmıştır.

Figueroa ise kendi argümanında Domínguez ve Cuzzoni’yi gerekli katılımcılar olarak değerlendirdi. “Eğer onu ikna etmeselerdi, SUBE’yi ödünç vereceklerini, ona eşlik edeceklerini söylemeselerdi, mağdur kalmazdıo arabaya binmezdi, orijinal planda olduğu gibi Iglesias’la birlikte ayrılırdı (NdR. Iglesias o gece birlikte çıktığı bir arkadaş)”, dedi avukat ve her ikisinin de “gerekli katılımcılar” olduğuna dair güvence verdi çünkü “onların katılımı olmasaydı istismarın gerçekleşmesi mümkün olmazdı”.

Suçlamada yapılan tek ayrım, yalnızca “katılımcı” olarak tanımladığı ancak “gerekli” olarak dahil etmediği Retondo’nun katılımıydı. Tüccarlar genç kadını kurtarmak için müdahale ettiğinde katılımı “geri kalan saldırganları savunmaya” indirgenmiş olacaktı.

Bu doğrudan cezanın suç ölçeğine göre azaltılması anlamına gelecektir. Her ne kadar savunmada bir ayrım yapmasa da bu, azami 10 yıl ceza anlamına geliyordu.

Federal Başkent 14. Sözlü Ceza Mahkemesi’nden yargıçlar Gabriel Vega, Gustavo Valle ve Domingo Altieri bu durumu tanımlaması gereken kişiler olacak.

Altı sanık, suçun ortak yazarları olarak suçlandı. ağırlaştırılmış cinsel istismar 10 Kasım’da ise yargıçların önünde savunma sırası duruşma başsavcısı Fernando Klappenbach’a gelecek.

Natalia Concepción Duarte Godoy ve Orlando Jesús Ibarra’yı temsil eden Marino Cid Aparicio’nun yaptığı şikayette de aynısı yapılacak.Onu uyaran fırıncılar, araç içindeki taciz durumu konusunda uyararak mağdura yardım etmek için müdahale etti.

Müdahaleleri sırasında saldırıya uğradılar ve Tehdit nedeniyle rapor edildi sanıklardan beşine. Her iki dosya da eklenerek birlikte yargılandı. Marino Cid Aparicio, “mahkemeyi bunaltmamak ve cezayı uzatmamak” için iddiasını savcıya devredeceğini tahmin ediyordu.

Duruşma 28 Ağustos’ta başladı ve mağdurun korunması amacıyla kapalı kapılar ardında gerçekleştirildi. Duruşmalar Lavalle 1171’de yapılsa da, tedbir amaçlı tutukluluk görevini yürüten altı sanığın katılımıyla geri kalan taraflar Zoom üzerinden sanal olarak bağlantı kuruyor.

Sanık yakınları ve “Yeterince Asılsız Şikayet” adlı grup üyeleri, “masum” gördükleri tutuklulara sosyal ağlarda ve Lavalle binasının kapısında destek verdi.

24-28 Kasım ve 5 Aralık’ta sıra savunma tartışmalarına gelecek. Daha sonra mahkeme kararını açıklayacak.

“Organize ve ortak” cinsel saldırı

Acımasız saldırı, Palermo Soho bölgesindeki 1300 Serrano Caddesi’nde meydana geldi. Kaldırım kenarına park edilen Volkswagen Gol marka otomobilin içinde grup halinde bir kız çocuğunun tacize uğradığını gören birkaç fırıncı ve bir komşu, olaya müdahale etti.

Anahtar kanıt şuydu: güvenlik kameralarından birden fazla video Grubun kurbanla birlikte tüm rotasını dokuz saat boyunca kaydeden kişi.

Görüntülerde genç kadının, erkek grubunun gerçekleştirdiği eylemlere rıza verecek durumda olmadığı görüldü ve bu durum soruşturmada kanıtlandı: Vücudunda alkol, esrar ve amfetamin bulunuyordu.

Olayın yeniden kurgulanmasına göre genç kadın, sabah saat 6’da Thames Caddesi 1625 adresindeki “Espacio Ro Techno Bar” bowling salonunda bazı sanıklar tarafından yakalandı.

Soruşturma savcısı duruşmaya yaptığı açıklamada, o gün sabah saat 11 civarında Plaza Serrano’ya doğru yola çıktıklarını, burada kız, bir arkadaşı ve sanıklardan ikisinin Ramos, Ciongo Pasotti, Lykan ve Retondo ile buluştuğunu ileri sürdü.

Savcı, saat 14.45’ten itibaren “tüm sanıkların mağdurla birlikte Volkswagen Gol’e gittiğini”, burada da anlatıldığı gibi “olayların gerçekleştiği ve tanımlandığını” belirtti. mağdura yönelik daha ciddi cinsel saldırılarBirkaç saattir sanık tarafından organize ve ortaklaşa demlenmeye çalışılan bir şey.”

Savcı, “Mağdurun çevresinde hep birlikte iç içe geçerek cinsel bütünlüğünü yok etmeye çalıştılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir