22 yaşındaki bir şüpheli ile 14 ve 15 yaşlarındaki iki çocuk düştü

Polis Leoncio Bermudez (42), iki kez vurularak öldürüldüğünde Rosario Hastanesi’nde koruma görevi yapıyordu. kafanın içinde bir taneGözaltına alınan bir mahkumu serbest bırakmak isteyen bir komando grubu tarafından. O korkunç suç 14 Kasım’da meydana geldi ve Santa Fe şehrinde büyük yankı uyandırdı. Bu Çarşamba, 22 yaşındaki bir şüpheli, ajanı infaz eden kişi olmakla suçlandı.

“Araştırmamıza göre Ateş eden kişi bu gençti. Olası katılımcı olarak belirlediğimiz bir kişi için tutuklama emrimiz vardı. Bugün, Cinayet Bölgesinde, o kişiyi birkaç gün aradıktan sonra, sonunda tutuklama gerçekleşti,” diye açıkladı Soruşturma Polisi (PDI) başkanı Natalio Marciani ve “buna dahil olan iki çocuk da var” diye detaylandırdı.

Bildiği kadarıyla ZurnaYaşları 14 ve 15 olan iki çocuk, ceza almamaları nedeniyle gözaltında tutuldu. Arjantin’de atfedilebilirlik yaşı 16 yaş ve üstüdür. İlk başta onları aileleriyle birlikte eve gönderme emri verildi, ancak sonunda barındırılmaları için Las Flores hapishanesinde bir pavyon yapılmasına karar verildi.

Tutuklunun kimliği belli oldu Matías S., Kasıtlı Cinayet Savcısı Gisela Paolicelli tarafından isnat duruşmasına götürülecek. Yetkili, olaya katılımıyla ilgili verileri doğrulamak için soruşturmayı sürdürüyor.

Müfettişlere göre, hastaneye silahlı giren kişilerden biri Matías S. iken, diğer suç ortakları beyaz bir Fiat Uno ile dışarıda bekliyordu.

Yardımcı müfettiş Leoncio Bermúdez, Rosario Hastanesi’nde öldürüldü.

Yapılan incelemede, 14 Kasım gecesi iki saldırganın il hastanesine girerek tutuklunun kaldırıldığı odaya ulaştığı belirlendi. Gabriel Guillermo Lencina (29).

Soruşturmadaki kaynaklar, Lencina’nın Piñero’nun 11 No’lu Cezaevi Biriminde tutulduğunu ve Cezaevi Servisi personeli tarafından bir tüberküloz vakası nedeniyle hastaneye nakledildiğini belirtti. Onu kurtarmaya gittikleri gün, çarpıcı bir şekilde, Piñero Hapishanesi Ceza İnfaz Kurumundan transfer için imzalı tahliye belgesini aldıktan sonra dokuz saat bekledi.Santa Fe’de.

Savcılığın ana hipotezi, hastaneye giren kişilerin Cezaevi’nin velayetini elinde bulunduran Lencina’yı “kurtarmaya” çalıştıkları yönünde.

Rosario İl Hastanesi'nde aramak için gittikleri mahkum Gabriel Guillermo Lencina (29), burada bir polis memurunu öldürüp bir hemşireyi yaraladı.Rosario İl Hastanesi’nde aramak için gittikleri mahkum Gabriel Guillermo Lencina (29), burada bir polis memurunu öldürüp bir hemşireyi yaraladı.

“Siyah nerede, siyah nerede!”Biri, bir doktorun kafasına silah doğrulturken bağırdı. İki gardiyanın kavga etmesi ve dövülmesi suçun başlangıcıydı.

Bu girişim başarısızlıkla sonuçlanınca saldırganlardan biri silahlı saldırıdan kurtuldu. Kaçarken Zevallos Caddesi’nden aşağı koştu ve 2017’den beri hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan Bermúdez’le karşılaştı. Başından vurulduğu için silahını bile çıkaramadı. Daha sonra ikinci atışla işini bitirdiler.

Bermúdez vurulduktan birkaç dakika sonra hayatını kaybederken, saldırganlar dışarıda kendilerini bekleyen araçla kaçtı.

Orada, Bermúdez’in suçunu araştıran savcı Paolicelli’nin ona hangi rolü atfettiği bilinecek.

Video

Tedavi gören bir mahkumu öldürmek amacıyla en az dört kişi silahlı ve zor kullanarak içeri girdi, ancak gözetleme görevini yürüten bir polis memurunu öldürdüler.

Sağlık merkezindeki güvenlik kamerasının kaydettiği kayıtlar, müfettişlerin polis memurunu vuran kişinin aynı kişi olduğu konusunda uyarılmasına olanak sağladı. Ayrıca Bermúdez’in 12 yaşındaki kızının bulunduğu güvenlik kontrol noktasına da ateş etti..

Lencina, iki cinayet suçundan sonra 22 yıl 2 ay hapis cezasını çekiyor.

Habere göre, ilkini 18 yaşındayken gerçekleştirdi ve ikincisini geçen yıl hapishanedeyken azmettirici olarak kısaltılmış bir duruşmada mahkum edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir