19 yaşında bir genci öldürdüler, 16 yaşında bir genci de ağır yaraladılar

Rosario şehrinin República de la Sexta mahallesinde meydana gelen silahlı saldırıda 19 yaşında bir erkek çocuk öldürüldü ve 16 yaşında bir erkek de ağır yaralandı. Şiddetli saldırı, motosikletten ateş ederek yoldan geçen iki kişi tarafından gerçekleştirildi.

Olay, bu pazartesi günü saat 18.30 sıralarında yaklaşık yüz metre boyunca meydana geldi. Ölümcül kurban ortağıyla birlikte yürüyordudiğer yaralı ise kafasına darbe alarak hastaneye kaldırıldı.

Bildirdiği gibi Tesbih 3Esmeralda ve Pasco’da meydana gelen ilk saldırıda 19 yaşındaki genç, iki el ateş sonucu öldüBiri göğüs kafesinde, diğeri karında olmak üzere 2 kişinin öldüğü, İl Hastanesi’nde ölümü doğrulandı.

Bu arada Pasco ve Chacabuco’ya daha yakın olan ikincisinde, Saldırının ikinci kurbanı başından kurşunla yaralandı ve içerideydi hassas durum Santa Fe şehrinin La Capital gazetesi “Clemente Álvarez” Acil Durum Hastanesinde olduğunu doğruladı.

Buna paralel olarak yetkililerin, görgü tanıklarına göre “birkaç olaydan sonra sakinleşen” bir blok boyunca servis bölmeleri buldukları da bildirildi.

Rosario’daki silahlı saldırıda bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı. Juan José García’nın fotoğrafı.

Polis vahşi saldırının ayrıntılarını araştırıyor ve kurbanların kimlikleri henüz açıklanmasa da, ayrıntıları hem medyaya hem de soruşturmayı yürütenlere komşular verdi.

Görgü tanıklarının haber kanallarına aktardığı bilgiye göre, polis 16 yaşındaki çocuğun yaralandığı olay yerinde çalışma yaparken, toplanan ifadelerden şunları öğrendi: Çatışmanın ilk kısmını da aynı saldırganlar gerçekleştirdi az önce.

Sonuç olarak polis, Ceza Soruşturma Dairesi’nin (AIC) ofisinden sorumlu olan soruşturma alanını genişletti.

Saldırganlar Rosario’da bir blok boyunca 6 ila 7 kez ateş ederek kız arkadaşıyla birlikte yürüyen bir genci öldürdü. Juan José García’nın fotoğrafı.

Motosikletle yanından geçen iki kişi vurulduyaklaşık yüz metre kadar. İlk saldırı Esmeralda’daydı ve Chacabuco’da kapsüllerin servis edildiğini söylüyorlar” diyen bir komşu, duyduklarına göre 16 yaşındaki çocuğun kafatasından kurşun yarası aldığını da sözlerine ekledi.

Kaç el silah sesi duyduğunu yanıtlayamayan genç bir kadın ise şöyle katkıda bulundu: “Motosiklet Pasco’dan geçerek Chacabuco’ya doğru gidiyordu.” Başka bir tanık da şunları söyledi: altı ila yedi kurşun arasında.

Bir komşu, “Çocuklar yürüyordu, motosiklettekiler ise ateş ediyordu” yorumunu yaptı: “geçip gidiyorlar“Seni öldürüp öldürmemeleri umurlarında değil.” Bir adam ise mağdurlardan birini tanıdığını iddia ederek, “kimseye bulaşmadığını” söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir