16 yaşındaki bir çocuğun partide işlediği suçtan tutuklanan kişinin mazereti

Lautaro Ithurrart 16 yaşındaydı ve La Plata’da bir partinin önünde öldürüldü. Davada tutuklu olan tek kişinin etkinliğin düzenlendiği evin sahibi olduğu, Rodolfo Grossi (40). Suçun maddi faili olarak suçlanıyor. Ancak sanık, kanıtlanması halinde usuli durumunu değiştirebilecek bir mazeret sundu.

Grossi, Lautaro’nun öldürüldüğü yerde olmadığını söyledi. Bunu, avukatının sunduğu ve ekinde de bulunan bir belge aracılığıyla yaptı. video çekimleri kavga zamanından beri.

Her şey geçen Pazar günü, Buenos Aires’in başkenti San Carlos semtinde 137 ile 36’nın köşesinde meydana geldi. Şafak vakti mangal alanında düzenlenen gizli dansın ardından iki grup genç arasında çatışma çıktı.

Savcı Betina Lacki’nin olayı yeniden canlandırdığına göre, kavga iki erkek çocuk arasında başladı, ancak birkaç dakika içinde aralarında küçükler ve yetişkinlerin de bulunduğu 20’den fazla kişi kavgaya karıştı.

Arbedenin ortasında, olaya karışanlardan biri yerde yatan Lautaro’yu göğsünden bıçakladı. Bir süre sonra devriye arabaları ve ambulans geldi. Çocuk Melchor Romero hastanesine götürüldü ancak Tedavi edilemeden hayatını kaybetti. Koruma altinda

Polisin müdahalesi, Grossi ve diğer 13 çocuğun tutuklanmasıyla aynı pazar günü serbest bırakılmasıyla sona erdi. Ayrıca uzmanlar ele geçirdi bir kasap bıçağı Ithurrart’ın öldürüldüğü kişi bu olurdu.

Grossi, daha sonra serbest bırakılan 13 gençle birlikte tutuklandı.

Grossi Salı günü soruşturma ifadesi almak üzere çağrıldı. Sanık, avukatı Christian Romano ile birlikte mahkemeye çıktı. Savcılığa bıraktığı bir mektupta kendi versiyonunu anlattı ve sözde bir adamı gördüğü fotoğrafları da ekledi: “kavga sırasında elinde bıçak vardı”. Aynı zamanda, videoda “başka bir saldırgan olduğu iddia edilen kişinin kimliği belirlenmemek için kıyafetlerini değiştirmesi” yer alıyor. Hiçbir müşterimiz 50 kilodan fazla ağırlığa sahip değil.“, sunumda söylediği gibi.

Bu nedenle Romano bir talepte bulundu. kamu, özel ve fotoğraflı güvenlik kameralarının incelenmesi çünkü dizi kaydı olacaktı.

Ayrıca Grossi’nin evindeki güvenlik sistemleri ele geçirilecek ve bu da sanığın Lautaro öldürüldüğünde kavganın dışında olduğunu doğrulayacaktı.

Lacki şu ana kadar mülkün sahibi hakkındaki suçlamayı sürdürüyor. parti sosyal ağlar aracılığıyla çağrıldı. Anlaşmazlığı çözmek için gelen görevlilerin verdiği bilgiye göre, “çocukların hepsi götürülmüş gibiydi”. Müdahale eden polis karakolunun da belirttiği gibi, durumu kontrol altına almak için dört devriye arabası ve bir düzine polis memurunun çağrılması gerekti.

Lautaro Ithurrart, La Plata'da bir partinin çıkışında bıçakla öldürüldüLautaro Ithurrart, La Plata’da bir partinin çıkışında bıçakla öldürüldü

En yaygın hipotez mahalle anlaşmazlığıdır. Ama çok fazla ayrıntı yok. Lautaro, 18 yaşındaki erkek kardeşiyle birlikte etkinlik salonuna geldi. Öldürüldüğü yerin yakınında yaşıyordu.

Kutlama ehliyetim yoktu ve Buenos Aires Eyaleti’nde küçüklerin alkollü içecek tüketimi yasaktır.

Polis kaynaklarına göre Grossi Dolandırıcılık, soygun ve ağırlaştırılmış tehditlere ilişkin kayıtlar. Florencio Varela hapishanesinde gözaltına alındı. 100’ün biraz üzerinde kişi kapasiteli barbekü alanındaki toplantının organizatörüydü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir