14 yaşındaydı, La Plata’da oyuncak bebeklerin yakılmasını izlemekten dönüyordu ve onu başından vurarak öldürdüler.

Buenos Aires’te 14 yaşındaki bir genç başından vurulan kurşunla hayatını kaybetti. Melkor RomeroLa Plata, olduktan sonra bir grup genç tarafından pusuya düşürüldü Yeni yılı kutlamaktan döndüklerinde ona ve ağabeyine saldıran kişi.

Suç, 2024 yılının ilk saatlerinde meydana geldi. Isaiah Cordoba Her 31 Aralık’ta Buenos Aires eyaletinin başkentinde gerçekleşen geleneksel oyuncak bebek yakma olayını izledikten sonra erkek kardeşiyle birlikte eve döndü.

Etkinlik bittikten sonra, Córdoba ve erkek kardeşi evlerine doğru gidiyorlardı, ta ki 50 bis ve 157 numaralı kavşakların köşesinde, birkaç saat önce 14 yaşındaki ailenin ağabeyi ile tartışan 27 yaşındaki bir genç tarafından durduruldular. yaşında bir genç.

Yaklaşık 10 tanığın ifadesine göre saldırganın kimliği belirlendi Alan Damián Páez (27)kardeşlere yumruk darbeleriyle saldırmaya başlayan en az dört kişilik bir grup da eşlik etti.

Sözcülere göre, kavganın ortasında Páez ateşli silah çıkardı ve onu başından vurdu Olay yerinde yaralanan Isaiah’a.

Daha sonra 14. Karakoldan ajanlar geldi. Oraya varıp kurbanı Melchor Romero Hastanesi’ne götürdüler ve orada cansız halde geldi.

Soruşturmada çalışan kaynaklar, gencin ölümünün ardından bölgedeki komşuların sanığın 50. ve 158. sokakların kesiştiği noktada bulunan evine yaklaştığını ve evi ateşe verdiler.

Páez ise polis tarafından gözaltına alındı ​​ve soruşturmayı yürüten savcı La Plata’nın İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 11 başkanı Álvaro Garganta’nın emrine verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir